WRC: 2017 na start

Jeśli ktoś jeszcze nie wie, to śpieszę z przypomnieniem – dziś oficjalnie startuje kolejna edycja rajdu WRC Monte Carlo, a co za tym idzie startuje także rajdowy sezon 2017 w najwyższej kategorii tego sportu. Sezon dość rewolucyjny, czy mocno ewolucyjny po prostu, ze względu na nowe przepisy zwiększające między innymi moc samochodów i pozwalające na rozbudowaną aerodynamikę. W sieci znaleźć już można pierwsze video z przetarcia przed rajdem i wiecie co? Zabrzmi śmiesznie, ale na razie nowe auta wyglądają, jakby nie były dostosowane do trasy, po której mają się poruszać.

Oczywiście może to jedynie wrażenie, że mijające samochody jadą wolniej od tych w zeszłorocznej specyfikacji, czy nawet z klasy WRC2, ale chyba coś jest na rzeczy. Może kierowcy też jeszcze uczą się nowych aut i oszczędzają by wyrobić jak najwięcej kilometrów testowych w warunkach rywalizacji. Niemniej możliwe, że droga objęta przez VW z minimalizacją nowego aero, by nie przeszkadzało kierowcom w jeździe, mogła być słuszna. Ciekawe, czy będziemy mieli okazję zobaczyć Polo 2017 w prywatnych rękach. Pewne jest natomiast, że kolejna era Grupy B, nas nie czeka 😉 .

Tymczasem mówi się, że M-Sport może być pozytywnym zaskoczeniem sezonu. Z Ogierem na pokładzie nie jest to wcale niemożliwe, nawet na powyższym filmiku widać od razu jedno auto zdecydowanie szybsze. Auto Ogiera oczywiście. No i pytanie, gdzie w tym wszystkim wyląduje Toyota?

Leave a Reply

Discover more from 4 kolka i nie tylko

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading