ELMS: Zwycięstwo WRT na otwarcie, Kubica zaskoczony

Zespół WRT wygrał otwarcie sezonu ELMS na torze w Barcelonie. Warto zaznaczyć, że był to debiut zespołu w kategorii LMP2. Robert Kubica wypowiadał się o swojej nowej ekipie w samych superlatywach.

Niezły debiut

WRT z Kubicą w składzie wyglądało na bardzo mocne, już od treningów przed sezonem. W kwalifikacjach potwierdzili swoją szybkość, zdobywając drugie pole startowe. Wyścig to już idealna sesja w ich wykonaniu. Wyjście na prowadzenie po 20 minutach czterogodzinnego wyścigu, zbudowanie pół minuty przewagi i utrzymanie jej do samej mety.

Robert Kubica zasiadł za kierownicą jako ostatni z kierowców zespołu, na nieco ponad 40 minut wyścigu. Polak utrzymał bezpieczną przewagę i wykonał swoje zadanie, dowożąc auto do mety bez żadnych przygód. Po wyścigu Robert przyznał, że był nieco zaskoczony, jak łatwo im to zwycięstwo przyszło. Chwalił przy tym świetne przygotowanie zespołu.

Bo ELMS to nie tylko Robert

Polski zespół Inter Europol Competition zajął 3. miejsce w klasie LMP3, konkretnie zrobiła to załoga #13, która rok temu (w niemal identycznym składzie) otarła się o tytuł mistrzowski, więc jest to niezły start. Druga załoga #14 zajęła 8. miejsce w LMP3.

Na starcie pojawił się także debiutujący Mateusz Kaprzyk. Jego załoga zajęła 13. miejsce w klasie LMP3. Mateusz (zaledwie 19 lat!) jechał świetnym tempem i przebił się nawet na 8. pozycję. Podczas swojej zmiany jego bardziej doświadczony kolega stracił jednak dystans i choć po ponownym wskoczeniu do auta Kaprzyk robił co mógł, nie udało się odrobić straty. Niemniej choć po wyniku tego nie widać, to sama jazda Mateusza była naprawdę imponująca, szczególnie jak na debiut.

Pozwoliłem sobie jeszcze podrzucić dla was wywiad z Robertem (powyżej), który ELMS zorganizowało jeszcze przed startem wyścigu. Kubica opowiada o swojej przeszłości, w kontekście oczekiwań na starty w ELMS oraz… dość otwarcie mówi, że LMP2 jest wstępem do czegoś większego.