Alfa Romeo świętuje 110-lecie (wciąż)

Choć pandemia nie pomaga, to Alfa Romeo stara się jak może, by obchodzić swój jubileusz. Firma taka jak Alfa z pewnością ma co świętować i znajdzie się tu coś dla fanów prawdziwego, włoskiego stylu.

Zapewne świętowanie miało wyglądać zupełnie inaczej, zapewne też przeciąga się w czasie, bo firma powstała tak naprawdę w 1910 roku, ale… być może dzięki temu mamy też więcej materiałów online, dostępnych dla każdego. Zgodnie z datą utworzenia przedsiębiorstwa, obchody trwają już od czerwca 2020 roku, kiedy to odbyły się m.in. transmisje ze świeżo wyremontowanego muzeum Alfy. Teraz dostaliśmy kolejne materiały.

Na pewno warto odwiedzić stronę Storie Alfa Romeo, gdzie znajdziecie sporo ciekawych informacji o najważniejszych autach w historii firmy, ale nie tylko. Przeczytacie także choćby o tym, jak Alfa Romeo zdobyła pierwsze mistrzostwo F1 w historii oraz o słynnych modelach i konceptach, które stały się wyznacznikami stylu, ikonami swoich czasów, jak choćby Alfa Romeo 33 Stradale. Jakby tego było mało, możecie wybrać się także na wirtualną wycieczkę po muzeum marki, z wystawą przygotowaną specjalnie na jubileusz.

Oprócz powyższej strony, firma przygotowała także specjalnego 100-stronicowego ebooka, którego możecie pobrać tutaj. Passione, bo tak nazywa się ów publikacja, skupia się głównie na stylu i emocjach związanych z marką, dziedzictwie największych projektantów, którzy kreślili najsłynniejsze projekty marki i odniesień do włoskiej architektury, mody i nie tylko. Wydawnictwo mocno marketingowe, ale na szczęście nie w sposób przeszkadzający i kłujący w oczy, także można nieco ciekawych informacji dla siebie wyciągnąć, a przede wszystkim pooglądać sporo zdjęć pięknych aut.

Leave a Reply

Discover more from 4 kolka i nie tylko

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading