FE: Finał sezonu odwołany

Decyzją nowego burmistrza Montrealu finał sezonu 2017/2018 Formuły E, który miał się odbyć w tym mieście, został odwołany.

Pani Valerie Plante, która niedawno została wybrana na burmistrza miasta, podziękowała za organizację imprezy, pomimo podpisanej już umowy i rozpoczętego sezonu ePrix. Pierwszym sugerowanym przez nią pomysłem, było rozgrywanie wyścigu nie w centrum, ale gdzieś na obrzeżach Montrealu. Jednak po spotkaniu z kierownictwem FE w zeszłym tygodniu, podjęto decyzję o całkowitej rezygnacji z imprezy.

Powodów jest kilka. Po pierwsze nie można rozegrać zawodów na Circuit Gilles Villeneuve, gdyż tor będzie przechodził wtedy wymianę nawierzchni. Po drugie spółka non-profit założona przez poprzednie władze miasta, zajmująca się organizacją imprezy, ma do zapłacenia Formule E jeszcze ponad 4 miliony Euro za organizację ePrix w 2017 roku. Impreza była współfinansowana przez państwowe spółki, bo jak się okazało nie przyciągnęła prywatnych sponsorów. Miasto nie może sobie na to ponownie pozwolić.

Do końca roku kierownictwo FE ma zadecydować, gdzie zakończy się rozpoczęty już sezon. Jednym z pomysłów jest rozegranie nie jednego, ale dwóch kolejnych weekendów wyścigowych w Nowym Jorku. Samo wydarzenie jest bardzo ciekawe. Pokazuje bowiem, że zainteresowanie elektrycznymi wyścigami wcale nie jest dostateczne, by mogły one być bezproblemowo rozgrywane. Wszystko to pomimo stwierdzeń, że niosą przyszłość, a przez głośność i inne wymagania są one dla organizatorów mniej problematyczne od tradycyjnych wyścigów.

Leave a Reply

Discover more from 4 kolka i nie tylko

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading