Dakar: Al-Attiyah w Dacii?!

Hiszpańska MARCA przekazała informację, jakoby Nasser Al-Attiyah po Dakarze 2024 miałby dołączyć do zespołu ProDrive, a tym samym do fabrycznego programu marki Dacia, w którym udział potwierdził już Sebastien Loeb.

Niespodziewany ruch

Nasser Al-Attiyah ma na swoim koncie pięć zwycięstw w rajdzie Dakar z trzema różnymi producentami. Ma także ważny kontrakt z Toyotą, z którą w przyszłym roku stuknie mu dziewięć lat współpracy. Hiszpanie donoszą, że właściwie formalnością jest ogłoszenie związania się Nassera z Dacią po Dakarze 2024. Wszystko pomimo bardzo atrakcyjnej oferty ze strony Toyoty, która już zaoferowała przedłużenie kontraktu Katarczykowi.

Program Dacii i ProDrive

Przypomnijmy: Dacia ogłosiła rozpoczęcie fabrycznych startów od rajdu Dakar 2025. Do zespołu oficjalnie dołączył już Sebastien Loeb. Program Dacii będzie tak naprawdę prowadzony przez ProDrive, z którym Francuz współpracuje już od lat, startując w zespole BRX autem Hunter produkcji właśnie ProDrive.

Dacia Manifesto – koncept car marki. Może tak będzie wyglądać ich konstrukcja na Rajd Dakar?

Potencjalne (wciąż czekamy na oficjalne potwierdzenie) dołączenia Nassera Al-Attiyah do ProDrive ma także drugie dno. W tym roku kończy się partnerstwo ProDrive z BRX, a to oznacza odcięcie od źródła finansowania z Bahrajnu. Skutki zakończenia tej współpracy już widać – ProDrive i Loeb nie pojawią się na jednej z rund W2RC w Argentynie oraz ograniczą program testów. Wszystko z powodów finansowych. Dołączenie Nassera dałoby zastrzyk pieniędzy z Kataru, których zespół potrzebuje. W połączeniu ze współpracą z Dacią, byłaby szansa na odtworzenie potęgi ProDrive w Dakarze.

Ile poczekamy na potwierdzenie? Trudno powiedzieć. MARCA relacjonowała w sposób sugerujący, że mówimy już o faktach, a nie domysłach.

Źródło: MARCA

Leave a Reply

Discover more from 4 kolka i nie tylko

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading