Dakar 2020 w Afryce?

Coraz to nowsze informacje odnośnie przyszłości Dakaru spływają dosłownie z dnia na dzień.

Niedawno zastanawiałem się nad przyszłością Rajdu Dakar po kryzysie, którego wynikiem jest trasa edycji 2019 przebiegająca tylko przez Peru. Od wielu lat spodziewano się ponownego podejścia do Afryki iii…. być może doczekamy się go w 2020! Oto bowiem organizatorzy rajdu mówiąc, że nie mogą sobie pozwolić na takie akcje jak ostatnia w Ameryce Południowej potwierdzili, że już jakiś czas temu rozpoczęli rozmowy z reprezentantami władz krajów z czarnego kontynentu.

Na chwilę obecną potwierdzono rozmowy z Algierią, Angolą i Namibią. Odbyło się już nawet kilka poważniejszych wyjazdów do Algierii, a władze kraju potwierdziły zainteresowanie organizacją takiej imprezy. Z geografii wynika więc, że brane są pod uwagę dwie lokalizacje. Ta najbardziej tradycyjna na północy Afryki oraz druga na południu kontynentu, gdzie Dakar bywał zdecydowanie rzadziej.

Pytanie brzmi czy do dojdzie do rajdu Dakar 2020 w Afryce, no i co w związku z tym z Africa Eco Race? Bo dwie imprezy w tym samym miejscu i czasie oznaczały by tak naprawdę straty dla wszystkich.

Leave a Reply

Discover more from 4 kolka i nie tylko

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading